koła lemonbike

lemonbike opinie

koła na zamówienie

montownia kół lemonbike

Zobacz jak powstają koła w Lemonbike,
zrozum dlaczego kolarze wybierają Nas

Budowanie kół w montowni Lemonbike to od samego początku proces bardzo precyzyjny. Skupiamy się przede wszystkim na wymaganiach klienta i jakości całego procesu. Zyskujesz pewność, że wybierasz najwyższą jakość komponentów, profesjonalny przebieg procesu budowy, a w tym fachową pomoc, doradztwo i opiekę po dokonaniu zakupu. Stwierdzenie "Koła zbudowane w Lemonbike" zobowiązuje.

W pierwszym etapie najważniejszą rolę odgrywasz Ty, wybierając poszczególne części kół. W razie potrzeby jesteśmy do Twojej dyspozycji telefonicznie lub mailowo, aby pomóc Ci dokonać najlepszego wyboru. Składając zamówienie poprzez lemonbike.eu uruchamiasz cały proces.

Tworzenie kół zaczynamy w montowni, gdzie dobierane są wszystkie komponenty Twojego zestawu. Przed rozpoczęciem docelowej budowy kół, sprawdzamy dokładnie jakość każdego z elementów, by wyeliminować możliwość wystąpienia fabrycznej wady.

Następnie zaczyna się docelowy proces budowy, w którym Nasi wheelbuilderzy przystępują do swoje prac. Ich zadaniem jest stworzyć perfekcyjne koła. Ważny jest każdy szczegół, bo to właśnie na kołach będą spoczywać największe przeciążenia generowane przez kolarza podczas jazdy. Koła będą musiały sprostać wielu wyzwaniom, jazda na nich ma być maksymalnie bezawaryjna i przede wszystkim efektywna.

Wiele zainwestowaliśmy w dozbrajanie montowni Lemonbike. Zaawansowane centrownice, niezwykle czułe tensometry i maszyny do rozprężania. W połączeniu z (przede wszystkim) wysokimi umiejętnościami naszych zaplataczy, pozwalają budować koła najwyższej jakości.

Odpowiednie centrowanie kół podczas procesu budowy to jeden z najbardziej istotnych czynników, który ma wpływ na ich wytrzymałość i niezawodność. Kolejnym czynnikiem jest umiejętne osadzenie szprych w kołnierzu piasty. Na tym etapie korzystamy z zabiegu rozprężania. Symuluje on przeciążenia powstające podczas jazdy. Po jego zakończeniu koła są ponownie centrowane. Zabieg rozprężenia powtarzamy do momentu, kiedy naciąg szprych będzie odpowiedni. Efektem takich działań jest duże prawdopodobieństwo, że nie będzie wymagane ponowne centrowanie kół po pierwszych jazdach.

Lata doświadczeń oraz wybory naszych klientów pokazały nam, które komponenty są najlepsze. Najczęściej budujemy koła na piastach marki DT Swiss, które mają fenomenalne uszczelnienie, zabezpieczające piastę przed wpływem czynników zewnętrznych. W kwestii szprych zaufaliśmy marce Sapim i używamy ich flagowych modeli D-Light i CX-Ray.

Gdy koła są już zaplecione i restrykcyjnie sprawdzone pod względem jakości, następuje ostatni etap. Pakujemy koła do specjalnie zabezpieczonego kartonu. Przykładamy uwagę, by przesyłka odbyła się w bezpiecznych warunkach.

Na koła udzielamy 2 lata gwarancji, a dla wybranych marek również dodatkowy pakiet ochronny Crash Replacement.

Abyś cieszyć się kołami jak najdłużej, zalecamy utrzymywanie ich w czystości, oraz w przypadku mycia kół myjką pod ciśnieniem, nie kierowaniem strumienia na piasty. Dobrze jest także przeprowadzać kontrolny serwis co kilka tysięcy kilometrów.

POTRZEBUJESZ NOWE KOŁA?

Wybierz kategorię lub skorzystaj z formularza budowy kół na zamówienie