Koła do roweru szosowego ze standardowym hamulcem szczękowym.

Przedstawiamy TOP 3 modele aluminiowych kół szosowych na sezon 2020. Koła są wzorowo wykonane i opracowane w najnowszych technologiach m.in. Tubeless Ready. Lepsze od nich są tylko koła karbonowe. Prosimy jednak unikać tanich marek kół karbonowych, ponieważ koła aluminiowe z poniższego zestawienia są od nich zdecydowanie lepsze, czyli solidniej wykonane i na pewno posłużą przez dobrych kilka sezonów.

Wyjaśniamy o tym więcej w specjalnym artykule.

DT SWISS RR511

Cena od 1549 zł / komplet

Waga 1610-1710 gramów (różne konfiguracje)

Wysokość obręczy 32 mm

Limit wagowy 130 kg

NASZ KOMENTARZ:

Wiesz co jest zachwycającego w tym modelu kół? Wysoki stożek 32 mm i niska waga zbliżona do karbonowych kół. Po włożeniu DT R511 do roweru, odmieni on swój wygląd, ponieważ obręcz jest na tyle wysoka, że wizualnie robi wrażenie karbonowych kół stożkowych. Ponadto koła są tak uniwersalne, że poprawią Twoją prędkość jazdy na płaskich i górskich trasach. Jeżeli szukasz lepszych szosowych kół niż te, to musisz wybierać w karbonie.

ZTR ALPHA 400

Cena 1299 zł / komplet

Waga ok. 1480 - 1500 gramów

Limit wagowy 115 kg

NASZ KOMENTARZ:

Coś dla fanów lekkiej wagi i wysokiej wytrzymałości. 1499 gramów brzmi niewiarygodnie? To realna waga tego kompletu kół, który budujemy w oparciu o niesamowicie lekką obręcz ZTR Alpha 400 z limitem wagowym aż 115 kg + lekkie piasty Novatec. Koła są zbudowane z ilością szprych 28 przód i 28 tył, co zapewnia dodatkową wytrzymałość i sztywność. Polecamy je kolarzom, którzy szukają lekkich, ale niezawodnych kół w atrakcyjnej cenie. Ponadto powierzchnia hamowania jest w kolorze czarnym!

DT SWISS R460

Cena od 1199 zł / komplet

Waga 1570-1630 gramów (różne konfiguracje)

Limit wagowy 110 kg

NASZ KOMENTARZ:

Koła zbudowane na obręczy DT Swiss model 460, którą darzymy dużym zaufaniem w kwestii trwałości i wzorowej jakości wykonania. Koła można skonfigurować na piastach Straightpull model 370 lub 350 (w kołach karbonowych używamy m.in. modelu 350). Całość uzupełniają szprychy Sapim model D-Light lub aerodynamiczny CX-Ray (do wyboru w konfiguratorze). Kolejne atuty tych kół, to niska waga i atrakcyjna cena - komplet już od 1199 zł. W tej cenie trudno o lepsze aluminiowe koła, które mają służyć wiele sezonów i bardzo odczuwalnie poprawić parametry roweru.

WYŚLIJ TEN ARTYKUŁ DO ZNAJOMYCH

UŻYJ POWYŻSZYCH PRZYCISKÓW LUB SKOPIUJ LINK:

https://lemonbike.eu/najlepsze-aluminiowe-kola-szosowe-w-2020/