Zestawienie TOP 4 najlepszych kół do Gravela i rowerów przełajowych.

Koła z poniższego zestawienia zostały starannie wyselekcjonowane - są wzorowo wykonane i opracowane w najnowszych technologiach m.in. Tubeless Ready. Lepsze od nich są tylko koła karbonowe. Prosimy jednak unikać tanich marek kół karbonowych, ponieważ koła aluminiowe z poniższego zestawienia są od nich zdecydowanie lepsze, czyli solidniej wykonane i na pewno posłużą przez dobrych kilka sezonów.

Wyjaśniamy o tym więcej w specjalnym artykule.

DT SWISS R500

Cena od 1199 zł / komplet

Waga 1790-1880 gramów (różne konfiguracje)

Limit wagowy 120 kg

NASZ KOMENTARZ:

Porównując do następnego modelu DT R470, model R500 kosztuje podobnie, ale jest cięższy i ma większy limit wagowy. Dlaczego? Koła są zbudowane na bardzo szerokiej obręczy, która ma aż 26 mm szerokości zewnętrznej. To doskonała propozycja dla osób, dla których priorytetem jest bardzo duża wytrzymałość. Trudno znaleźć bardziej "pancerne" koła do Gravelu. Ponadto ta obręcz idealne będzie współpracować z szerokimi oponami gravelowymi, nawet powyżej 700x40c.

DT SWISS R470

Cena 1199 zł / komplet

Waga 1750 gramów

Limit wagowy 120 kg

NASZ KOMENTARZ:

Najtańsze koła z zestawienia najlepszych kół do Gravelu. Mimo niskiej ceny, zostały stworzone na świetnej obręczy marki DT Swiss. Profil obręczy jest podobny do ZTR Graila, czyli szerokość wewnętrzna to 20 mm, zewnętrzna 24 mm. DT R470 ma jednak wyższy limit wagowy, bo aż 120 kg. Przy mocnym zaplocie szprych w ilości 32/32 przód-tył, koła te są doskonałą propozycją dla kolarzy, którzy na 1 miejscu nie stawiają lekkości zestawu, a przede wszystkim wytrzymałość połączoną z wysokim komfortem jazdy.

DT SWISS XR331

Cena od 1349 zł / komplet

Waga 1440-1550 gramów (różne konfiguracje)

Limit wagowy 110 kg

NASZ KOMENTARZ:

Lekko i bardzo szybko - tak można określić koła DT XR331. Smaczku dodaje fakt, że budujemy je na piastach DT Swiss w systemie Straightpull. Koła posiadają na naszej stronie rozbudowany konfigurator, dzięki czemu możesz przebierać w różnych modelach piast DT Swiss i szprychach Sapim, a nawet wybrać opcję zamontowania opon i otrzymania od kuriera kół gotowych do jazdy. Jeżeli oczekujesz niezawodnych kół, które sprawią, że Twój rower bardzo odczuwalnie przyspieszy, postaw na model XR 331.

ZTR GRAIL

Cena 1399zł

Waga 1684g

Limit wagowy 105 kg

NASZ KOMENTARZ:

Koła legendarnej marki ZTR NoTubes stworzone specjalnie z myślą o Gravelu. Zbudowane na wytrzymałej i stosunkowo lekkiej obręczy ZTR Grail. Całość uzupełniają lekkie piasty Novatec lub DT Swiss (do wyboru w konfiguratorze). Koła zbudowane na cieniowanych szprychach Sapim D-Light.

WYŚLIJ TEN ARTYKUŁ DO ZNAJOMYCH

UŻYJ POWYŻSZYCH PRZYCISKÓW LUB SKOPIUJ LINK:

https://lemonbike.eu/najlepsze-kola-do-gravela-2020/