GRAVEL NAJLEPSZE MODELE KÓŁ

Koła z poniższego zestawienia zostały starannie wyselekcjonowane - mają wzorową jakość wykonania, są tubeless ready, posiadają niezawodne piasty i wytrzymałe, ale stosunkowo lekkie szprychy. Koła z poniższego zestawienia są najlepsze w swoim przedziale cenowym. Każdy model można u nas indywidualnie konfigurować np. zmiana modelu piast, szprych, wybór opon.

DT SWISS XR331

Cena od 1349 zł / komplet

Waga 1440-1550 gramów (różne konfiguracje)

Limit wagowy 110 kg

NASZ KOMENTARZ:

Lekko i bardzo szybko - tak można określić koła DT XR331. Smaczku dodaje fakt, że budujemy je na piastach DT Swiss w systemie Straightpull. Koła posiadają na naszej stronie rozbudowany konfigurator, dzięki czemu możesz przebierać w różnych modelach piast DT Swiss i szprychach Sapim, a nawet wybrać opcję zamontowania opon i otrzymania od kuriera kół gotowych do jazdy. Jeżeli oczekujesz niezawodnych kół, które sprawią, że Twój rower bardzo odczuwalnie przyspieszy, postaw na model XR 331.

ZTR GRAIL

Cena 1499zł

Waga 1684g

Limit wagowy 105 kg

NASZ KOMENTARZ:

Koła legendarnej marki ZTR NoTubes stworzone specjalnie z myślą o Gravelu. Zbudowane na wytrzymałej i stosunkowo lekkiej obręczy ZTR Grail. Całość uzupełniają lekkie piasty Novatec lub DT Swiss (do wyboru w konfiguratorze). Koła zbudowane na cieniowanych szprychach Sapim D-Light.

DT SWISS R500

Cena od 1199 zł / komplet

Waga 1790-1880 gramów (różne konfiguracje)

Limit wagowy 130 kg

NASZ KOMENTARZ:

Porównując do następnego modelu DT R470, model R500 kosztuje podobnie, ale jest cięższy i ma większy limit wagowy. Dlaczego? Koła są zbudowane na bardzo szerokiej obręczy, która ma aż 26 mm szerokości zewnętrznej. To doskonała propozycja dla osób, dla których priorytetem jest bardzo duża wytrzymałość. Trudno znaleźć bardziej "pancerne" koła do Gravelu. Ponadto ta obręcz idealne będzie współpracować z szerokimi oponami gravelowymi, nawet powyżej 700x40c.

DT SWISS R470

Cena 1199 zł / komplet

Waga 1750 gramów

Limit wagowy 120 kg

NASZ KOMENTARZ:

Nasze najtańsze koła z zestawienia najlepszych kół do Gravelu. Mimo niskiej ceny, zostały stworzone na świetnej obręczy marki DT Swiss. Profil obręczy jest podobny do ZTR Graila, czyli szerokość wewnętrzna to 20 mm, zewnętrzna 24 mm. DT R470 ma jednak wyższy limit wagowy, bo aż 120 kg. Przy mocnym zaplocie szprych w ilości 32/32 lub 28/28 w wersji straightpull. Koła te są doskonałą propozycją dla kolarzy, którzy na 1 miejscu nie stawiają lekkości zestawu, a przede wszystkim wytrzymałość połączoną z wysokim komfortem jazdy.

EVANLITE NEW GRAVEL

Cena od 4299 zł / komplet

Waga 1360-1490 gramów (różne konfiguracje)

Limit wagowy 120 kg

NASZ KOMENTARZ:

Najwyższej jakości koła do Gravela. Stożek 35mm zapewnia dynamiczną jazdy w terenie. Szeroka obręczy 24mm gwarantuje doskonałą przyczepność. Obręcz w technologii hookless to maksymalne korzyści z jazdy na niskim ciśnieniu w systemie bezdętkowym. Koła objęte dożywotnią gwarancją + programem ochronnym Evanlite Protector.