TOP SZOSA V-BRAKE

Jeżeli szukasz rankingu kół pod hamulec DISC, kliknij w ten link

Przedstawiamy TOP 4 nasze modele kół szosowych na sezon 2023. Koła są wzorowo wykonane i opracowane w najnowszych technologiach m.in. aero, tubeless ready.

DT SWISS RR511

Cena od 1849 zł / komplet

Waga 1610-1710 gramów (różne konfiguracje)

Wysokość obręczy 32 mm

Limit wagowy 130 kg

NASZ KOMENTARZ:

Wysoki stożek 32 mm i niska waga zbliżona do karbonowych kół. Po włożeniu DT R511 do roweru, odmieni on swój wygląd, ponieważ obręcz jest na tyle wysoka, że wizualnie robi wrażenie podobne do karbonowych kół stożkowych. Ponadto koła są na tyle uniwersalne, że poprawią Twoją prędkość jazdy na płaskich i górskich trasach ze względu na wysokość stożka obręczy.

DT SWISS RR411

Cena od 1949 zł / komplet

Waga 1390-1530 gramów (różne konfiguracje)

Limit wagowy 120 kg

NASZ KOMENTARZ:

Koła zbudowane na obręczy DT Swiss RR411, która jest jedną z najlżejszych obręczy aluminiowych. Koła można skonfigurować na piastach DT lub Evanlite (w kołach karbonowych używamy tych samych modeli piast). Całość uzupełniają szprychy Sapim model D-Light lub płaskie CX-Ray (do wyboru w konfiguratorze). Kolejne atuty tych kół, to niska waga i atrakcyjna cena. W tej cenie trudno o lżejsze aluminiowe koła, które mają bardzo odczuwalnie poprawić parametry roweru.

FRATELLI FX 2035

Cena od 2199 zł / komplet

Waga 1480-1630 gramów (różne konfiguracje)

Limit wagowy 120 kg

NASZ KOMENTARZ:

Najdroższe koła aluminiowe z całego zastawienia, ale godne uwagi. Wysoki stożek obręczy aż 35 mm. Szerokość wewnętrzna obręczy Fratelli to aż 20 mm, co jest dedykowaną wartością dla opon o szerokości co najmniej 25c i więcej. Dodatkowo niska waga kół, sprawia, że są to topowej klasy koła aluminiowe zbudowane w oparciu o najlepsze podzespoły DT Swiss i Evanlite.

EVANLITE BLACK 50

Cena od 4399 zł / komplet

Waga w zależności od konfiguracji od: 1415g

Limit wagowy 120 kg

NASZ KOMENTARZ:

Lekkie i dynamiczne karbonowe koła na stożku 50mm pod standardowe hamulce szczękowe i oponę. Aerodynamiczny kształt pozwala na efektywniejsze pokonywanie kolejnych kilometrów po płaskich szosach i pagórkowatych trasach.

Koła przeznaczone do kolarstwa szosowego i dedykowane dla kolarzy, którzy chcą poprawić swoje osiągi.

Ten model kół ubezpieczony jest rozszerzonym programem ochronnym EVANLITE PROTECTOR.