Nasz ranking koła szosowe
Sezon 2024
Szosowe w wersji pod hamulec tarczowy

Wysokiej klasy koła przeznaczone do kolarstwa szosowego powinny wyróżniać się jakościowymi obręczami aluminiowymi lub karbonowymi, solidnymi piastami o wysokiej bezawaryjności oraz właściwie dobranym zaplotem i rodzajem szprych, aby zagwarantować odpowiednią sztywność całej konstrukcji.

Obręcze mogą być wykonane z aluminium lub droższego włókna węglowego (karbonu). Im wyższa obręcz, tym większe korzyści aerodynamiczne, jednak koło stanie się bardziej podatne na wpływ wiatru. W przypadku obręczy aluminiowych zaleca się używanie obręczy o wysokości do maksymalnie około 35 mm, ponieważ wyższa obręcz byłaby zbyt ciężka. Kluczowym elementem w budowanych przez nas kołach aluminiowych są piasty i szprychy – najwyższej klasy – identyczne jak w przypadku kół z włókna węglowego.

Poniższe modele kół z naszej oferty zdecydowanie zasługują na miano jednych z najlepszych w swojej kategorii cenowej. Każdy model może być dostosowany do indywidualnych preferencji w konfiguratorze – co umożliwia np. modyfikacje piast czy szprych, zgodnie z polecanymi przez nas komponentami kół.

DT Swiss RR 521

Waga: 1760 – 1610 gramów (różne konfiguracje)
Wysokość obręczy: 32 mm
Limit wagowy: 130 kg
Materiał obręczy: aluminium

Nasz komentarz

Koła oparte na obręczy DT RR 521 stanowią jedną z najlepszych propozycji wśród kół aluminiowych. Koła świetnie sprawdzą się na płaskich jak i górskich szosach. Zastosowanie zaplotu typu Straightpull, czyli prostych szprych, ma na celu redukcję wagi całego zestawu. Ich świetny wygląd zawdzięcza się wysokiej obręczy, wykonanej z jakościowego aluminium przez firmę DT Swiss.  Oferujemy możliwość indywidualnej konfiguracji zestawu kół o wybrane piasty Evanlite, DT Swiss jak i również pozostałych elementów.

DT Swiss RR 421

Waga: 1430 – 1580 gramów (różne konfiguracje)
Wysokość obręczy: 21 mm
Limit wagowy: 120 kg
Materiał obręczy: aluminium

Nasz komentarz

Koła zbudowane w oparciu o obręcz DT RR 421 wyróżniają się niższą wysokością obręczy w porównaniu do wcześniejszego, podobnego modelu RR 521. Niższa obręcz (21 vs 32 mm) przekłada się na mniejszą wagę całego zestawu. Szerokość wewnętrzna obręczy wynosząca 20 mm umożliwia stosowanie różnorodnych opon szosowych oraz nieco szerszych allroad. Oferujemy pełną możliwość personalizacji kół poprzez nasz konfigurator.

DT Swiss R 470

Waga: 1530 – 1620 gramów (różne konfiguracje)
Wysokość obręczy: 23 mm
Limit wagowy: 120 kg
Materiał obręczy: aluminium

Nasz komentarz

Koła DT R 470 charakteryzują się obręczą o wymiarach zbliżonych do wcześniej proponowanego modelu RR 421. Wysokość obręczy wynosi 23 mm, a szerokość wewnętrzna 20 mm. Obręcz jest minimalnie cięższa, lecz koła nieco bardziej przystępne cenowo. Koła te rekomendowane są jako wysokiej klasy koła aluminiowe o szerokim zastosowaniu, idealne zarówno do jazdy szosowej, jak i allroad. Całość zbudowana w oparciu o jakościowe piasty i szprychy straightpull, z możliwością pełnej konfiguracji zestawu.

Evanlite New Disc 45

Waga: 1350 – 1440 gramów (różne konfiguracje)
Wysokość obręczy: 45 mm
Limit wagowy: 120 kg
Materiał obręczy: karbon

Nasz komentarz

Karbonowe koła Evanlite zbudowane w oparciu o obręcz o wysokości 45 mm, charakteryzują się bardzo niską wagą, co umożliwia efektywną jazdę zarówno w terenie płaskim, jak i górskim. Stanowią doskonały wybór do wyczynowego i zawodniczego użytkowania. Podobnie jak w przypadku poprzednich modeli, koła bazują na renomowanych piastach DT Swiss. Koła objęte są rozszerzoną gwarancją i programem ochronnym producenta Evanlite.

Wszystkie koła szosowe w ofercie
Lemonbike.eu